Karın Kasları Nasıl Çalıştırılmalı?

Kenan

Member
Karın Kasları Nasıl Çalıştırılmalı
  • Eski tablolarda gördüğünüz göbekli seksi kadın imajı çok gerilerde kaldı
Göbek bölgesinde toplanan yağları engellemenin yolu, kuşkusuz doğru beslenmenin yanı sıra yine sıkı bir egzersiz programından geçiyor. Karın kaslarını çalıştırmak için, ise hepimizin bildiği mekik hareketleriyle başlamak gerekiyor. Sırt üstü yatın, dizlerinizi karın ve tabanlarınızı yere koyun, elleriniz başınızın arkasındayken, dirsekleriniz de karşıya bakmalı. Vücudumuzun üst kısmını yukarıya çektiğinizde nefesinizi alın ve karın kaslarınızın sıkılaşmasına konsantre olun. Geriye yatarken ise nefesinizi verin. En iyi sonuçlara ulaşabilmek için her bükülme hareketi yavaşça ve kontrollü yapılmalıdır. Bu hareketi otuz ila 50 kez tekrarladıktan sonra karnınızla beraber belinizi de inceltebilmek için vücudunuzu yukarıya çekerken, bir sağa bir sola dönün; bu hareketi de 30 kez tekrarlayın. Yerde yapılan bu mekik hareketinin yanı sıra ayaktayken de karnınızı içeri çekip gevşek bırakarak kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. İşin en iyi tarafı bu hareketi hemen her yerde ve konumda günün her saati yapabilirsiniz.


Karnınızı çalıştırırken kuşkusuz belimizi de ihmal etmemeliyiz. Rüzgar Gibi Geçti’nin Scarlet O’hara’sı gibi 57 cmlik bir bele sahip olmak her kadının hayali olmasına rağmen tabiki pek kolay değil. Yine de bunun için yapabileceğiniz çeşitli hareketler var. İşte belinizi inceltecek egzersizler:

  • Ayakta dururken bacaklarınızı iki yana açın, ellerinizi başınızın üzerinde tutun, kalçalarınızı kıpırdatmadan gövdenizi sağa sonra sola doğru esnetin
  • Yere yüzükoyun yatın, sonra elleriniz dayanarak gövdenizi kaldırın, bacaklarınızı da havaya kaldırın, başınızı ve ayaklarınızı mümkün olduğu kadar birbirine yanaştırmaya çalışın.
  • Ayakta durun. Gövdenizi öne doğru eğip esnetirken kollarınızı olabildiğince arkaya doğru uzatın.
  • Ayakta yapacağınız bu hareket için yanınıza bir sandalye alın, sandalyeyi sağ tarafınıza koyun. Sandalyenin sırt kısmının yüksekliği yaklaşık olarak bacağınızın boyu kadar olmalıdır. Ayakta elleriniz kalçanızda dururken, sağ bacağınızı sandalyenin arkalığına dayayın, gövdenizi aksi yöne doğru eğin ve doğrulun. Hareketi birkaç defa tekrarlayın. Sonra aynı hareketi, sandalyeyi solunuza koyarak yapın.
  • Yere diz çökün, ellerinizi yukarda tutun, yavaş yavaş arkaya doğru eğilin, ellerinizi yere değdirmeye gayret edin. Bu hareket çok zordur, yaparken zorlanırsınız ama zor olduğu kadar da bel için oldukça yararlıdır.

Tavsiye ettiğimiz bu hareketler gözünüze basit gibi gelebilir yine de vakit ayırıp – ki çok fazla vaktinizi alacak bir program değil- en azından bir hafta bu programa uyarsanız bir hafta sonunda elde ettiğiniz başarı sizi motive edecek ve egzersizleri yapmaya devam edeceksiniz. Kuşkusuz göbek eritmek öyle bir anda olabilecek bir hadise değil fakat sabırla aşılamayacak sorun yok. Bunu yaparken spor salonlarına gitmenize ve bunun için ekstra para harcamanıza da gerek yok. Genel olarak tavsiye ettiğimiz bütün hareketler herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir saldalye ile yapılabiliniyor. Sonrası sizin kendinize ne kadar değer verdiğinize, güzelliğiniz için kendinize vakit ayırıp ayıramayacağınıza ve ne kadar sabırlı olduğunuza bağlı. İncecik bir bele, dümdüz bir karna ve sıkı bir vücuda sahip olmak elbette biraz da ter dökmeyi gerektiriyor.