Doktorlar için ileri eğitim: Tabipler Birliği, Globuli-Modelländle'deki tüm yerlerde homeopati kurslarını iptal etti

Bad Chatty

New member
Sağlık Doktorlar için ileri eğitim

Tabipler Birliği, Globuli model bölgesindeki tüm yerlerin homeopati kurslarını iptal ediyor

7:54 itibariyle| Okuma süresi: 2 dakika

GÖSTERİM - 14 Kasım 2022, Baden-Württemberg, Stuttgart: Homeopatik toplar bir dağıtıcı şişesinin önündeki masanın üzerinde duruyor.  (dpa'ya: “Tıp Birliği homeopati eğitimini iptal mi ediyor?”) Fotoğraf: Marijan Murat/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Homeopatik toplar genellikle aktif madde içermez

Kaynak: dpa

İki yıl boyunca güneybatıdaki tıp mesleği gelecekte homeopati konusunda daha fazla eğitime devam edilip edilmeyeceği sorusunu tartıştı. Yeşil bir bakan açıkça buna karşıydı. Şimdi bir karar verildi.

BENBaden-Württemberg'de homeopatinin popülaritesi özellikle yüksek, siyasi onay da dahil. Artık homeopati konusunda ileri eğitim Devlet Tabipler Birliği'nin isteği üzerine iptal ediliyor. Bu, odanın temsili meclisi tarafından kararlaştırıldı. Konuyla ilgili tartışma iki yıldır hararetli dalgalara neden olmuştu.

Temmuz 2022'de temsili meclis, Baden-Württemberg'deki sürekli eğitim düzenlemelerinden homeopati ek tanımının silinmesi yönünde oy kullanmıştı. Sosyal Bakan Manfred Lucha (Yeşiller) bunu “kesinlikle yanlış sinyal” olarak nitelendirdi.

Ek eğitim özel bir yeterliliktir ve Tabipler Birliği'nin açıklamasında belirtildiği gibi genellikle teşhis ve tedavi için bir ön koşul değildir. Homeopati konusunda ileri eğitim artık verilmemelidir. Ancak Sosyal İşler Bakanlığı'nın öncelikle tüm resmi gerekliliklerin yerine getirilip getirilmediğini kontrol etmesi gerekiyor. Oda tarafından yapılan orantılılık incelemesinde daha önce herhangi bir endişe ortaya çıkmamıştı.

ayrıca oku

Kupa terapisi, sırt tedavisi ||  Model sürümü mevcut

Alman Homeopatik Doktorlar Merkezi Birliği (DZVhÄ) öfkesini dile getirdi. Bir açıklamada, “Baden-Württemberg Tabipler Birliği, halk tarafından talep edilen ve ileri eğitimlerle kanıtlanmış bir iyileştirme yöntemini benimsiyor” dedi. Ancak Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach kararı memnuniyetle karşıladı. SPD'li siyasetçi Platform X'te doktorların homeopati hakkında öğreneceği hiçbir şey olmadığını yazdı.

ayrıca oku

Oda, bu adımın Baden-Württemberg'deki hastaların homeopatik yöntem ve ilaçlarla tedavisini ne kısıtladığını ne de yasakladığını vurguladı. DZVhÄ, silinmenin homeopatinin artık yasal sağlık sigortası şirketleri tarafından karşılanmayacağı anlamına gelmediğini vurguladı.

Baden-Württemberg dışında, homeopati konusunda ileri eğitim yalnızca Saksonya ve Rhineland-Pfalz'da mevcuttu. Alman Tabipler Birliği de 2022'de silinmesi lehinde konuştu.

ayrıca oku

Klinikte rehabilitasyon seansı sırasında masada yatan üstsüz kadının sırtını ovalayan ve yoğuran tanınmayan osteopatın üst görüntüsü

Sosyal İşler Bakanı Lucha ise uygulamanın kaldırılmasına karşıydı. Baden-Württemberg'in natüropati ülkesi olduğunu ve homeopatinin birçok insan için sağlık hizmetlerinin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Ancak homeopatinin etkinliği tartışmalıdır. Bu ilaçlar genellikle bitki, mineral veya hayvansal maddelerden yapılır. Daha sonra belirli kurallara göre yoğun bir şekilde seyreltilirler – bazen preparatlar artık hiçbir aktif madde içermeyene kadar. Odanın orantılılık testi, şu anda homeopatinin işe yaradığına dair hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını belirtti.